Sport

Liverpooli dhe Genk – Drejtpërdrejt (LIVE)

Në Anfield, Liverpooli është nikoqir i Genkut, skuadër me të cilën e zhvillon sfidën e xhiros së katërt të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Ekipi anglez është kryesues i Grupit E me shtatë pikë, nga dy fitore dhe një barazim, ashtu që do ta kërkojë triumfin për t’iu afruar kualifikimit.

Skuadra belge nuk e ka nisur mirë këtë edicion në garën e madhe evropiane, pasi ka regjistruar dy humbje dhe një barazim, ashtu që ka arkëtuar vetëm një pikë.

Trajnerët Jurgen Klopp dhe Felice Mazzu i kanë gati formacionet e tyre për këtë përballje.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen