Sport

Liverpooli dhe Brightoni 2-1 (Golat)

Liverpool ka shfrytëzuar në maksimum gabimin e Cityt dhe ka shënuar fitore ndaj Brighton me rezultat të ngushtë 2:1.

Liverpool e kreu punën qysh në pjesë të parë me dy golat e Van Dijk.

Në pjesën e dytë, saktësisht në minutën e 76-të Alisson u ndëshkua me karton të kuq pasi e preku topin me dorë jashtë zonës së 16-metërshit.

Tre minuta më vonë Dunk ngushtoi epërsinë, por kjo ishte krejt çka bënë ata.