Sport

Liverpooli Dhe Arsenali – Drejtpërdrejt (LIVE)

Derbi i xhiros së 20-të në Ligën Premier është ai në mes Liverpoolit dhe Arsenalit. Reds janë favorit pasi luajnë në Anfield dhe kështu kanë ndihmën e publikut vendas, por Topçinjtë kanë të gjitha kualitetet për të befasuar me një fitore.

Te skuadra e Jurgen Klopp shqiptari Xherdan Shaqiri është luan nga fillimi, ndërsa te Unai Emery nga minuta e parë në mesfushë luan Granit Xhaka.

Vlen të theksohet se në mbrojtjen e skuadrës mysafire është rikthyer Shkodran Mustafi, shqiptari ishte i lënduar, por ia ka dal të jetë gati për derbi.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN