Sport

Levante dhe Real Madridi – Drejtpërdrejt (LIVE)

Levante dhe Real Madridi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga. Mbretërit janë mysafirë të Levantes në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të në La Liga, e cila zhvillohet nga ora 20:45 në stadiumin Ciutat de Valencia.

Skuadra e Santiago Solarit vjen në këtë ndeshje pas një humbje turpëruese nga Girona dhe synon t’i kthehet fitores për të mbetur në hap me Barcelonën dhe Atletico Madridin.

Në anën tjetër, vendasit kanë fituar thellë të Celta Vigo në udhëtim dhe duan ta vazhdojnë këtë formë për të marr rezultat pozitiv edhe ndaj Real Madridit.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN