Sport

Leicester City dhe Arsenali – Drejtpërdrejt (LIVE)

Arsenali do ta vazhdojë luftën për një vend në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm me një duel të vështirë në udhëtim kundër Leicester City, me Granit Xhakën titullar dhe Shkodran Mustafin që është rikthyer titullar po ashtu.

Skuadra e Unai Emery ka dështuar vazhdimisht në udhëtim së fundmi dhe këtë mund ta shfrytëzoj Leicester sot në ndeshjen që nis në orën 13:00.

Shpresat e Arsenalit për top katërshe morën një goditje tjetër të rëndë pas humbjes 3:1 nga Wolves të mërkurën mbrëma.

Arsenali renditen në pozitën e pestë me 66 pikë, një më pak se Chelsea në pozitën e katërt dhe katër më pak se Tottenhami në pozitën e tretë. Kjo e fundit e ka zhvilluar një ndeshje më shumë se rivalët e saj londinezë.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN