Sport

Leicester City dhe Arsenali – Drejtpërdrejt (LIVE)

Leicester City dhe Arsenali kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Dhelprat janë nikoqir të Topçinjve në takimin e vlefshëm për javën e 12-të në Ligën Premier, i cili zhvillohet në King Power Stadium nga ora 18:30.

Ekipi i Unai Emeryt vjen në këtë udhëtim nga një formë jo e mirë me tri ndeshje pa fitore dhe synon t’i marr tri pikë të rëndësishme.

Në anën tjetër, vendasit e Brandan Rodgers kanë tri fitore radhazi dhe synojnë fitoren e radhës për të mbetur në pozitat e parë në tabelë.

Trajnerët e dy skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira ta mundshme.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen