Sport

Leganes dhe Real Madrid – Drejtpërdrejt (LIVE)

Real Madridi është mysafir i Leganes për ndeshjen kthyese të 1/8 së finales të Kupës së Mbretit.

Në përballjen e parë të zhvilluar në Santiago Bernabeu, Los Blancos fituan me rezultat 3-0 dhe janë në pozitë të mirë për të vazhduar tutje.

Mbretërit thjesht nuk duhet të humbin me më shumë se dy gola dhe do të kualifikohen në çerekfinale.

Leganes me ndihmën e tifozëve në Estadio Municipal de Butarque do të përpiqet të bëjë të pamundurën, por vështirë se mund të ndryshojë në rezultat.

Trajnerët Mauricio Pellegrino dhe Santiago Solari i kanë gati skuadrat e tyre për këtë përballje.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN