Sport

Lazio dhe Juventusi – Drejtpërdrejt (LIVE)

Lazio dhe Juventusi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Zonja e Vjetër është mysafire e Lazios në ndeshjen e vlefshme për javën e 21-të të Serie A, e cila zhvillohet nga ora 20:30 në Olimpico.

Skuadra e Massimiliano Allegrit nuk di për humbje në këtë sezon dhe synon ta vazhdojë këtë serie edhe në këtë udhëtim te Lazio.

Në anën tjetër, vendasit e Lazios nuk dinë për fitore në dy ndeshjet e fundit në kampionat dhe shpresojnë t’i kthehet tri pikëve pikërisht në këtë derbi.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme, ku te vendasit gjendet edhe portieri shqiptar, Thomas Strakosha.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku i dyte: Shikim te kendshem