Sport

Lazio dhe Juventusi – Drejtpërdrejt (LIVE)

Lazio dhe Juventusi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Zonja e Vjetër është mysafire e klubit kryeqytetas në takimin e vlefshëm për javën e 15-të, i cili zhvillohet në Olimpico nga ora 20:45.

Ekipi i drejtuar nga Maurizio Sarri vjen në këtë ndeshje pas një barazimi befasues me Sassuolon dhe do të tentojë fitoren për të rikthyer pozitën e parë.

Në anën tjetër, vendasit e Simone Inzaghit kanë gjashtë fitore radhazi dhe duan ta vazhdojnë këtë formë perfekte për të mbetur në hap me Juventusin dhe Interin.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen