Sport

Kush është Hossein Zamani, lojtari që po ‘çmend’ klubet angleze (VIDEO)

Manchester United dhe Manchester City kanë hyrë në garë për yllin e Ajax-it, Hossein Zamani.16-vjeçari po shihet si një ndër lojtarët më të mirë në botë për moshën e tij.

Klub tjetër i interesuar për lojtarin është edhe Milani dhe disa klube të tjera evropiane.

Ekipet e tjera angleze që mund ta transferojnë lojtarin janë edhe Evertoni dhe Leicester City.Zamani e ka pranuar që dëshiron një sfidë të re edhe pse është në ekipin e parë të Ajaxit.