Sport

Kosova dhe Çekia – Drejtpërdrejt (LIVE)

Kosova do të luajë sot nga ora 15:00 ndaj Çekisë, ndeshje e katërt e grupeve për kualifikimet për Euro 2020.

Nuk ka ndryshime të mëdha, përveç se janë mbuluar pozitat e të lënduarave. Në portë vazhdon të mbetet Aro Muric.

Në të djathë do të luajë Mergim Vojvoda, ndërsa në qendër janë dyshja e zakonshme Amir Rrahmani dhe Fidan Aliti. Në të majtë është risi, pasi do të luajë nga minuta e parë Florent Hadërgjonaj.

Mesfusha përbëhet nga Voca dhe Halimi. Pas sulmuesit luajnë Edon Zhegrova, Bersant Celina dhe Elbasan Rashani. Në sulm do të jetë lojtari në formë Vedat Muriqi.

Shiko ketu ndeshjen Fullscreen