Sport

Kosova dhe Bullgaria – Drejtpërdrejt (LIVE)

Përfaqësuesja e Kosovës dhe ajo e Bullgarisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtarë për ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020.

Dardanët i nisin eliminatoret për Kampionatin Evropian si nikoqir të Bullgarisë në ndeshjen tonë të parë në këto kualifikime.

Ky takim do të zhvillohet me fillim nga ora 20:45 në stadiumin e kryeqytetit Fadil Vokrri, ndërsa përkrahja pritet të jetë e madhe nga tifozët e Kosovës.

Djelmoshat e trajnerit Bernard Challandes duan të marrin një fitore historike pasi janë në formë të mirë dhe këtë e ka treguar edhe barazimi ndaj Danimarkës.

Në anën tjetër, mysafirët bullgar do të ishin të lumtur edhe me një barazim nga ky udhëtim i vështirë te Kosova.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen me komentim SHQIP

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen me komentim SHQIP

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen me komentim SHQIP

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen me komentim SHQIP

Linku 5 – Shiko ketu ndeshjen ne RTK