Lajme

Kjo video do ju qetësojë zemrat- Momenti kur forcat ushtarake shpëtojnë foshnjën disa muajshe

Numri i viktimave si pasojë e tërmeteve mëngjesin e sotëm në Shqipëri ka arritur në 17.

Por në Shqipëri ka edhe shumë të lënduar dhe persona të cilat gjenden nën rrënojat e shumë ndërtesave.

Por një moment shumë i dashur për të gjithë ishte kur forcat shqiptare arritën të shpëtonin një foshnje disa muajshe.

Padyshim se jo vetëm për ata, por për të gjithë shqytarët kjo do të thotë shumë, të shpëtosh një jetë.

Pas shpëtimit ata morën foshnjën në helikopter ushtarak dhe shiheshin tejet të lumtur për këtë gjë.