Sport

Khabib dhe Poirier (Ndeshja komplet) VIDEO

30 vjeçari ka mposhtur në Abu Dhabi garuesin Dustin Poirier, në raundin e tretë.

Kjo ishte lufta e parë për Khabibin në oktogon, që nga fitorja kundër Conor McGregor në tetorin e kaluar.

Mos të harrojmë se Khabib ka 28 fitore në 28 ndeshje. Thjeshtë diçka fantastike.