Sport

Kështu nuk e kemi parë asnjëherë Muriqin: Për pak sa nuk e rrahu shokun e skuadrës

Fenerbahce është mposhtur me rezultat të thellë 3-1 nga Sivasspor dhe kështu ka bërë një hap fals në garën për titull, shkruan Periskopi.

Futbollisti i Kombëtare së Kosovës, Vedat Muriqin e kanë lëshuar nervat në këtë ndeshje.

Prizrenasi në fund të takimin u nervozua keq me shokun e skuadrës së tij, Ozan Tufan.

Në momentin kur Ozan Tufan u ndëshkuar me karton të kuq, ai shiritin e kapitenit ia dorëzoi Muriqit, i cili ishte i nervozuar me të dhe përveç se i bërtiti, ylli i Kosovës e hodhi në tokë shiritin.

Më poshtë mund ta shikoni videon: