Sport

Juventusi dhe Roma – Drejtpërdrejt (Livee)

Juventusi do ta pres Romën në “Allianz Stadium” në çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku fituesi kalon tutje.

Zonja e Vjetër arriti ta eliminojë Udinesen, ndërsa Roma mposhti Parman.

Trajneri Maurizio Sarri për këtë ndeshje ka zgjedhur më të mirët, duke startuar me formacionin 4-3-3, me Cristiano Ronaldon, Gonzalo Higuain dhe Douglas Costa.

Në anën tjetër Fonseca ka probleme me lëndimet dhe për këtë ndeshje ka zgjedhur Nikola Kalinicin në sulm.

Ndeshja fillon në ora 20:45, ndërsa fituesi kalon në gjysmëfinale.

Juventus: Buffon, Danilo, Rugani, Bonucci, Alex Sandro, Bentancur, Pjanic, Rabiot, Douglas Costa, Higuain, Ronaldo.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen