Sport

Juventusi dhe Roma – Drejtpërdrejt (LIVE)

Juventusi dhe Roma kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Zonja e Vjetër është nikoqire e Giallorossëve në ndeshjen e vlefshme për javën e 17-të të Serie A, e cila zhvillohet në Allianz Stadium nga ora 20:30.

Skuadra e Massimiliano Allegrit nuk di për humbje në këtë sezon në kampionat dhe pret fitoren e radhës para tifozëve të tyre.

Në anën tjetër, Roma është larg formës së sezoneve të kaluara dhe do të ishte e kënaqur me një barazim nga ky udhëtim i vështirë.

Juventus: Szczesny, De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Sandro, Bentacur, Pjanic, Matuidi, Dybala, Mandzukic, Ronaldo.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Leave a Reply