Sport

Juventusi dhe Parma – Drejtpërdrejt (LIVE)

Juventusi dhe Parma kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Zonja e Vjetër është nikoqire e Parmas në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të të Serie A, e cila zhvillohet në Allianz Stadium nga ora 20:30.

Skuadra e Massimiliano Allegrit nuk di për humbje këtë sezon në kampionat, por eliminimi nga kupa nga Atalanta ka bërë që Juve të synojë rikthimin te fitoret në këtë ndeshje.

Në anën tjetër, Parma ka formë të luhatshme në ndeshjet e fundit në kampionat dhe do të ishin shumë të kënaqur nesër arrijnë të marrin një pikë nga ky udhëtim.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

LINKU I DYTE: SHIKIM TE KENDSHEM