Sport

Juventusi dhe Napoli – Drejtpërdrejt (LIVE)

Juventusi dhe Napoli kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen derbi të vlefshme për javën e dytë në Serie A.

Zonja e Vjetër është nikoqire e napolitanëve në ndeshjen e cila do të zhvillohet në Allianz Stadium nga ora 20:45.

Kampioni i Italisë vjen në këtë takim nga një fitore e vështirë ndaj Parmas në ndeshjen e parë, por synon tri pikët e radhës në ndeshjen në shtëpi.

Edhe mysafirët e Napolit vijnë nga një fitore e vështirë në udhëtim te Fiorentina dhe synojnë rezultat pozitiv edhe nga ky udhëtim.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur formacionet më të mira të mundshme, ku te Juve debuton Matthijs De Ligt.

Linku rezerve – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen

Shiko ketu ndeshjen me komentim Anglisht: