Sport

Juventusi dhe Interi – Drejtpërdrejt (LIVE)

Juventusi dhe Interi do të përballen nga ora 20:30 në derbin e Italisë. Juventusi nuk ka humbje nga Interi që nga viti 2012 në terenin e vet dhe ka humbur vetëm një ndeshje në shtëpi që nga nëntori i vitit 2017.

Ronaldo nuk mungon në formacion nga fillimi dhe portugezi është vital për Bianconerët pasi ka shënuar 32 për qind të golave të kampionit të italisë.

Ndërkohë, Icardi ka 8 gola për Interin këtë sezon dhe është njeriu kryesor te Nerazzurët.

Te Interi mungojnë Radja Nainggolan dhe Dalbert, kurse Andrea Barzagli mungon te Juventusi, e Bentancur në momentet e fundit është përfshirë në skuadër, kurse mungon Alex Sandro.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Leave a Reply