Sport

Joshua dhe Andy Ruiz Jr – Drejtpërdrejt (LIVE)

Kampioni i botës në peshat e rënda Anthony Joshua do të kthehet në aksion në këtë fundjavë.

Superylli që i ka të gjithë titujt e unifikuar të divizionit, po përgatitet për ndeshjen e tij të parë në SHBA, ndërsa ai do të përballet me Andy Ruizin Jr në Madison Square Garden në New York City.

Joshua ishte në ring për herë të fundit në shtator, kur e mposhti Alexander Povetkin në Wembley Stadium për të zgjeruar rekordin e tij në 22-0.

Ai do të takohet me Ruizin, i njohur si ‘The Destroyer’, i cili ka pasur një titull botëror më parë, por e humbi ndaj Joseph Parker në vitin 2016.

Anthony Joshua do të përballet me Andy Ruiz Jr ku në tavolinë janë katër titujt që i mban britaniku. (IBF, IBO, WBA, WBO).

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen