Sport

Ja kush, do ta zëvendësojë Muriqin në sulm

Ekipi Kombëtar i Kosovës së shpejti pritet ta konfirmojë mungesën e sulmuesit Vedat Muriqi për ndeshjet e ardhshme kundër Çekisë dhe Anglisë.

Deri tani, anëtari i Fenerbahces ka qenë i pazëvendësueshëm në qendër të sulmit te Kosova.

Por trajneri Bernard Challandes, tashmë duhet të gjejë zëvendësuesin e tij.

Sipas burimeve të aferta me trajnerin Bernard Challandes, Milot Rashica pritet të luajë në vendin e Muriqit.