Sport

Islanda Dhe Shqipëria – Drejtpërdrejt (LIVE)

Kombëtarja e Shqipërisë dhe ajo e Islandës kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme eliminatore për Euro 2020.

Kuqezinjtë janë mysafirë të Islandës në ndeshjen e tretë të vlefshme për Grupin H, e cila zhvillohet nga ora 15:00 në stadiumin Laugardalsvollur të Reykjavikit.

Kjo ndeshje është debutuese për trajnerin italian Edy Reja në stolin e Shqipërisë dhe synon të marr rezultat pozitiv nga ky udhëtim.

Edhe vendasit synojnë rezultat pozitiv pasi kjo ndeshje luhet në shtëpinë e tyre dhe do t’i jepte motiv për ta synuar pozitën e dytë.

Formacioni i Shqipërisë: Berisha, Hysaj, Dermaku, Ismajli, Veseli, Abrashi, Xhaka, Basha, Cikalleshi, Balaj, Lenjani.

Shiko ketu ndeshjen Fullscreen