Lajme

Interi e mposht Tottenhamin pas ekzekutimit të penalltive (VIDEO)

Tottenhami dhe Interi kanë zhvilluar ndeshjen e fundit në International Champions Cup, një ndeshje që ka përfunduar barazim në minutat e rregullta 1-1, por që penalltitë përcaktuan fituesin

Ka përfunduar ndeshja e fundit në International Champions Cup në mes të Interit dhe Tottenhamit.

Në pjesën e dytë të dy skuadrat nuk arritën të shënojnë gola dhe si rezultat erdhi deri të ekzekutimi i penalltive, ku më i saktë nga to u tregua skuadra e Interit të cilët shënuan fitore.