Sport

Interi dhe Udinese – Drejtpërdrejt (LIVE)

Pas një barazimi dhe një humbje, Interi do të tentojë t’i rikthehet fitores në Serie A. Zikaltrit do të presin në Giuseppe Meazza skuadrën e Udineses, e cila gjithashtu ka një bilanc të njehtë në dy ndeshjet e fundit.

Si risi nga minuta e parë në skuadrën e Luciano Spallettit është Keita Balde, i cili është futur në vend të Ivan Perisic.

Neroazzurrët aktualisht renditen në vendin e tretë me 29 pikë, gjashtë më pak se Napoli dhe 14 se Juventusi në vendin e parë.

Udine është në pozitën e 17-të me vetëm 13 pikë, dy pikë larg zonës që dërgon në Serie B.

Leave a Reply