Sport

Interi dhe Sampdoria – Drejtpërdrejt (LIVE)

Interi dëshiron të vazhdojë me fitore në Serie A, por që ta bëjë këtë duhet mposht Sampdorian që nuk di për fitore në dy xhirot e fundit.

Zikaltrit edhe në këtë ndeshje janë pa Mauro Icardin, i cili nuk është ftuar për shkak të një lëndimi në gju, së paku kështu ka thënë Luciano Spalletti në konferencën për media.

Në qendër të sulmit të skuadrës nga Milano është Lautaro Martinez, ndërsa më poshtë keni formacionet e zyrtare:

Interi: Handanovic, D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Dalbert, Gagliardini, Brozovic, Politano, Nainggolan, Perisic, Lautaro.

Aktualisht zikaltrit renditen në vendin e tretë me 43 pikë, ndërsa Sampdoria në pozitën e dhjetë me 33 pikë.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN