Sport

Interi dhe Roma – Drejtpërdrejt (LIVE)

Interi e pret Romën në “Giuseppe Meazza” në derbin e kësaj jave në Serie A.

Zikaltrit do të tentojnë me çdo kusht ta fitojnë në këtë ndeshje për të ruajtur pozitën e parë.

Antonio Conte do të mbështetet si gjithmonë te dyshja e frikshme sulmuese Romelu Lukaku dhe Lautaro Martinez, por problemi është te lëndimet në mesfushë.

Në anën tjetër Daniel Fonseca, po ashtu ka probleme me lëndimet, pasi Bryan Cristantes, Justin Kluivert dhe Javier Pastores, janë jashtë.

Por nga minuta e parë në sulm do të luajnë Perotti e Zaniolo. Interi vjen nga pesë fitore radhazi në Serie A, ndërkohë që Roma ka grumbulluar 12 pikë në pesë ndeshjet e fundit.

Në tri ndeshjet e fundit në Milano, Interi nuk e ka fituar asnjëherë me Romën që ka regjistruar një fitore dhe dy barazime në dy sezonet e fundit.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen