Sport

Interi Dhe Napoli – Drejtpërdrejt (LIVE)

Derbi i xhiros së 18-të në Serie A është ai në mes Interit dhe Napolit. Zikaltrit edhe pse kanë avantazhin se janë vendas, forma e tyre në javët e fundit nuk është aspak e mirë.

Luciano Spalletti nuk ka bërë shumë ndryshime, ndërsa Carlo Ancelotti ka vendosur që shqiptarin Elseid Hysaj ta lë në bankën rezervë dhe në vend të tij të kthejë në mbrojte Allanin.

Formacioni zyrtar i Interit: Handanovic, D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah, Borja Valero, Brozovic, Joao Mario, Politano, Icardi, Perisic.