Sport

Interi dhe Barcelona – Drejtpërdrejt (LIVEE)

Interi është nikoqir i Barcelonës në Giuseppe Meazza për ndeshjen e xhiros së fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

Zikaltrit do të luajë me të gjitha forcat në kërkim të fitores, në mënyrë që të sigurojnë një vend në fazën e eliminimit direkt të garës më të madhe evropiane për klube.

Nga ana tjetër, katalunasit e kanë siguruar vendin e parë në Grupin F dhe do t’i pushojnë disa lojtarë kryesorë në këtë takim.

Trajneri i vendasve, Antonio Conte, do të përpiqet ta fitojë takimin ndaj homologut të tij në ekipin kundërshtar, Ernesto Valverde.

Formacioni startues i Interit: Handanovic, Godin, De Vrij, Skriniar, D’Ambrosio, Vecino, Borja Valero, Brozovic, Biraghi, Lukaku, Lautaro Martinez.

Formacioni startues i Barcelonës: Neto, Lenglet, Todibo, Firpo, Umtiti, Wague, Vidal, Alena, Rakitic, Griezmann, Perez.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 5 – Shiko ketu ndeshjen