Sport

Inter dhe Benevento – Drejtpërdrejt (LIVE)

Interi në 1/8 e finales në Kupën e Italisë do të luajë kundër Beneventos në Giuseppe Meazza.

Trajneri Luciano Spalletti në këtë ndeshje i ka jap hapësirë disa lojtarëve që deri më tani kanë pasur më pak minuta në kampionat dhe Ligën e Kampionëve.

Andrea Ranocchia luan nga minuta e parë, për italianin do të jetë paraqitja e parë sezonale, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare:

Inter: Padelli, Vrsaljko, Ranocchia, Skriniar, Dalbert, Candreva, Gagliardini, Brozovic, Perisic, Lautaro Martínez, Icardi.

Kundërshtari i ardhshëm i fituesit në çerekfinale do të caktohet me anë të sportit.