Sport

Ilir Latifi dhe Corey Anderson – Drejtpërdrejt (LIVE)

Dëshira për të ndjekur ngjarjet e UFC-së po rritet çdo herë e më shumë në botë dhe normalisht që edhe tek shqiptarët interesimi është mjaft i madh.

Në garën më të madhe të artëve të përziera marciale është pjesë edhe një shqiptar, bëhet fjalë për Ilir Latifin. 35 vjeçari në UFC prezantohet si sportist nga Suedia, por ai nuk harron asnjëherë vendlindjen e tij, Kosovën.

Këtë herë ylli nga Vushtrria ka një sfidë të madhe para vetës, ai do të ndeshjet me Corey Anderson, në një duel ku pritet të jetë mjaft i zjarrtë pasi të dy janë mundës të nivelit të lartë dhe kanë aftësi të madhe qëndrueshmërie, por edhe sulmuese.

Vlen të theksohet se Latifi stërvitet me shokun e tij të ngushtë, Alexander Gustafsson, i cili do të përballet me Jon Jones për titullin e lehtë të peshave të rënda pak orë pas duelit të Ilirit.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku i dyte, kliko ketu per te shikuar