Sport

Granit Xhaka e kalon në epërsi Arsenalin kundër Man.Utd me një supergol (VIDEO)

​Arsenali ka kaluar në epërsi kundër Manchester Unitedit pas 12 minutave lojë në Emirates
Ishte mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, ai që shënoi për “Topçinjtë” një gol shumë të bukur nga distanca.

Ai goditi aq shumë fuqishëm, saqë topi ndërroi drejtimin dhe mbeti krejtësisht i hutuar De Gea.