Sport

Gjibraltari dhe Zvicra – Drejtpërdrejt (LIVE)

Gjibraltari dhe Zvicra i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Ndeshja që fillon në ora 20:45 do të zhvillohet në stadiumin ‘Victoria Stadium’, me “Helvetikët” që janë favorit në letër.

Zvicra duhet të fitojë patjetër, pasi aktualisht gjendet në vendin e dytë të Grupit D me 14 pikë, një më pak se Danimarka që është lider dhe dy më shumë se Irlanda që është në pozitën e tretë.

Në këtë ndeshje nga fillimi do të luajë vetëm Granit Xhaka nga lojtarët me kombësi shqiptar.

Xherdan Shaqiri ende nuk është rikuperuar nga lëndimi që e ka pësuar te Liverpooli.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen