Sport

Gjermania dhe Irlanda Veriore – Drejtpërdrejt (LIVE)

Kombëtarja e Gjermanisë luan kundër Irlandës së Veriut në ndeshjen e fundit kualifikuese për ‘Euro 2020’.

Skuadra nikoqire e ka siguruar kualifikimin, ndërsa mysafirët do ta kërkojnë pjesëmarrjen në fazat finale të Kampionatit Evropian përmes barazhit.

Formacioni startues i Gjermanisë: Ter Stegen, Hector, Tah, Kimmich, Kroos, Brandt, Klostermann, Goretzka, Gnabry, Gundogan, Emre Can.

Ndeshja tjetër e Grupit C kualifikues zhvillohet ndërmjet Holandës dhe Estonisë.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu me komentim Gjerman

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen