Sport

Girona dhe Barcelona – Drejtpërdrejt (LIVE)

Girona dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në kampionatin spanjoll, La Liga.

Blaugranët janë mysafirë të rivalit të tyre lokal, Gironas, në ndeshjen e vlefshme për javën e 21-të, e cila zhvillohet nga ora 16:15 në Municipal de Montilivi.

Skuadra e Ernesto Valverdes vjen në këtë ndeshje pas shtatë fitoreve radhazi dhe synon ta vazhdojë këtë formë për të rritur diferencën e pikëve me ndjekësit.

Në anën tjetër, vendasit e Gironas nuk janë aspak në formë të mirë dhe do të ishin të kënaqur edhe me një pikë nga kjo ndeshje e vështirë ndaj rivalit lokal.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Linku i dyte: