Sport

Gashi: Chisora s’ka tru boksieri, të shtunën do ta shihni Senadin e vërtetë

Bokseri i peshave të rënda Senad Gashi do të përballet me Dereck Chisora ​​këtë të shtunë në Londër dhe 28-vjeçari nuk është i shqetësuar shumë për ndryshimin e Chisoras, i cili është duke punuar me trajnerin e ri Dave Coldwell.

Shkurtimisht, ai nuk beson se Chisora ​​35-vjeçar mund të ndryshojë shumë.

“Dereck Chisora ​​është një qen i vjetër dhe është e vështirë për t’i mësuar një qeni të vjetër një trik të ri,” tha Gashi, transmeton IndeksOnline.

“Dereck është një djalë shumë me eksperiencë, ai nuk ka një tru boksi por rezistenca e tij dhe përvoja e bën atë të fortë. Ajo që unë do të them është se ai duket sikur është në formën më të mirë të jetës së tij.

“Ne jemi dy luftëtarë shumë të ndryshëm, por ajo që ne të dy ndajmë është zemra. Ne jemi të dy luftëtarë përbrenda dhe unë parashikoj se kjo do të jetë një luftë që njerëzit do të flasin për një kohë shumë të gjatë. Ai e quan veten ‘WAR’ Chisora ​​dhe kjo është një luftë që ai do të marrë. Njerëzit do ta duan këtë luftë. “

Gashi (17-2, 17 KO) është me origjinë nga Kosova, dhe ka luftuar shumë në karrierën e tij profesionale në Gjerman. Herën e fundit, ai ishte një kundërshtar i lehtë për Carlos Takam.

Takami e ka ndalur Gashin në raundin e shtatë, por ai ndihet tani që ka përgatitje më të mirë dhe se do të jetë në gjendje t’i japë tifozëve më mirën në këtë shfaqje.

“Nuk kisha kohë të mjaftueshme për mecin tim me Takam. Nëse do të kisha një kamp trajnimi të plotë, unë kam besim se do ta rrahja, “tha Gashi.

Këtë herë kam pasur një kamp trajnimi të plotë dhe kam bërë detyrat e shtëpisë. Unë jam i përgatitur dhe i gatshëm për të marrë fitoren. Unë shikoj meçet e Chisora-s ​​çdo ditë. E di që unë jam në gjendje t’i jap çdo boksieri në planet një natë të vështirë dhe do t’i tregoj të gjithëve të Senad Gashin e vërtetë më 20 prill.”

Dueli ndaj Chisoras, që do të zhvillohet të shtunën në ‘O2 Arena’, do të jetë meçi i dytë më i madh i bokserit nga Peja dhe mund të cilësohet si meçi i karrierës.

Gashi, 28-vjeçar, ka 17 fitore dhe 2 humbje në karrierë, kurse 35-vjeçari Chisora ka 29 fitore dhe 9 humbje.