Sport

Finlanda dhe Italia – Drejtpërdrejt (LIVE)

Kombëtarja e Finlandës dhe ajo e Italisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës eliminatore për Euro 2020.

Azurrët kanë udhëtuar drejt Finlandës për të zhvilluar ndeshjen e gjashtë të vlefshme për Grupin J.

Ekipi i Roberto Mancinit ka pesë fitore nga po kaq ndeshje dhe pret fitoren e radhës për t’i ofruar edhe më shumë kualifikimin.

Në anën tjetër, vendasit kanë katër fitore radhazi dhe synojnë ta shfrytëzojnë këtë formë për rezultat pozitiv.

Trajnerët e të dyja kombëtareve kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Linku rezerve – SHiko ketu ndeshjen fullscreen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen fullscreen