Sport

Evertoni dhe Chelsea – Drejtpërdrejt (LIVE)

Në stadiumin Goodison Park, Evertoni dhe Chelsea zhvillojnë ndeshjen e javës së 31-të në Ligën Premier.

Ekipi nga Liverpuli pozicionohet në vend të 12-të në tabelë dhe nuk rrezikon rënien nga elita, mirëpo do të përpiqet që të nxjerrë rezultat pozitiv për të qenë sa më të sigurt.

Nga ana tjetër, Blutë ndodhen në vend të gjashtë dhe janë tri pikë prapa vendit të katërt (që mbahet nga Arsenali) dhe kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.

Trajnerët Marco Silva dhe Maurizio Sarri i kanë përgatitur skuadrat e tyre për këtë përballje.

Shiko ketu ndeshjen me komentim ARAB