Sport

Evertoni dhe Chelsea – Drejtpërdrejt (LIVE)

Everton dhe Chelsea i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të javës së 16-të në Ligën Premier.

Ndeshja që fillon në ora 13:30, do të zhvillohet në stadiumin ‘Goodison Park’, me The Blues që shihen si favorit në letër.

Evertoni për këtë përballje do të jetë pa Gbamin, Andre Gomesin dhe Martina, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Frank Lampard nuk do të mund të llogaris në Ruben Loftus-Cheek dhe Antonio Rudiger, që po ashtu janë të lënduar.

Formacioni startues i Chelseat: Kepa, James, Zouma, Christensen, Azpilicueta, Kante, Kovacic, Mount, Willian, Pulisic, Abraham.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen