Sport

Espanyoli dhe Real Madridi – Drejtpërdrejt (LIVE)

Espanyoli dhe Real Madridi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Mbretërit janë nikoqir të katalunasve në ndeshjen e vlefshme për javën e 21-të në La Liga, ndeshje e cila zhvillohet nga ora 20:45 në RCDE Stadium.

Skuadra e Santiago Solarit vjen në këtë ndeshje pas dy fitoreve radhazi në kampionat dhe synon fitoren e radhës ndaj Espanyolit.

Në anën tjetër, vendasit kanë dy humbje radhazi dhe synojnë t’i kthehet rezultateve pozitive në këtë ndeshje në shtëpi.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Ramos, Varane, Reguilon, Kroos, Casemiro, Modric, Vazquez, Benzema, Vinicius.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN