Sport

Është 34-vjeçar, por theu rekord historik në Serie A me golin e fundit (VIDEO)

Ronaldo ka shkëlqyer në fitoren 3-0 të Juventusit në udhëtim te Sassuolo dhe ka thyer rekord historik. Ai është bërë lojtari i parë që shënon në 9 ndeshje me radhë jashtë shtëpisë.

Juventusi është inspiruar nga paraqitja fantastike e Cristiano Ronaldos për të marrë fitore të madhe në udhëtim te Sassuolo, që vjen pas barazimit shokues 3-3 me Parman.

CR7 u përfshi te goli i parë, shënoi personalisht atë të dytë, teksa asistoi për golin e tretë.

Edhe pse 34-vjeçar, CR7 vazhdon të thyejë rekorde. Me golin që shënoi ndaj Sassuolos, ai u bë futbollisti i parë në hsitori të Serie A që shënon 9 ndeshje të njëpasnjëshme jashtë shtëpisë.

Ndaj Sassuolos, CR7 shënoi golin e 20 në 31 paraqitje për Juventusin deri më tani këtë sezon.