Sport

Eintracht Frankfurti dhe Arsenali – Drejtpërdrejt (LIVE)

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Eintracht Frankfurt dhe Arsenalit.

Duke nisur nga ora 18:55, Eintracht Frankfurt dhe Arsenali do të kërkojnë të nisin sezonin e ri me fitore në Europa League, garë të cilës edicionin e kaluar “Topçinjtë” i shkuan deri në fund, por në finale humbën nga Chelsea, raporton Gazeta Express.

I padiskutueshëm në formacion për Arsenalin është kapiteni, Granit Xhaka, derisa Shkodran Mustafi është rikthyer të jetë titullar.

Ozil nuk është i ftuar, kurse Ceballos e Pepe janë rezervë.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen HD

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen