Sport

Eintracht Frankfurt dhe Bayern München – Drejtpërdrejt (LIVE)

Bayern Munich do të luaj në udhëtim te Eintracht Frankfurti në kuadër të javës së 10-të në Bundesliga.

Kampioni në fuqi i Gjermanisë synon që të marrë fitore nga ky udhëtim për ta rikthyer pozitën e parë në tabelë.

Në anën tjetër Frankfurti ndodhet në pozitën e 10-të në tabelë me 14 pikë në tabelë pas nëntë javëve.

Bayerni është favorit për ta fituar ndeshjen, ndërsa në pesë takimet e fundit mes dy skuadrave rekordmenët e Gjermanisë kanë shënuar katër fitore dhe kanë pësuar një humbje.

Tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare për këtë sfidë.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 5 – Shiko ketu ndeshjen