Lajme

E dhimbshme: Nxënësit lënë Kosovën për të ikur në Perëndim, mësuesit e filmojnë ngjarjen

Një ngjarje të dhimbshme e ka ndarë në Facebook një mësues i shkollës “Dy Dëshmorët” në Piranë të Prizrenit.

Tre nxënës janë përshëndetur me personelin e shkollës pasi bashkë me familjet e tyre kanë lënë vendin për të jetur dikah në botë.

Mësuesi i shkollës shkruan se “femijët po ndahen nga shkolla me lot në sy dhe pa dëshirën e tyre”, transmeton Gazeta Express.

Shihni postimin e plotë bashke me videon: