Sport

Crystal Palace dhe Chelsea – Drejtpërdrejt (LIVE)

Pasi iu kthye fitoreve në ndeshjen e xhiros së kaluar, Chelsea do të tentojë të vazhdojë me fitore edhe në ndeshjen kundër Crystal Palace, e cila zhvillohet sot në orën 13:00 në Selhurst Park.

Crystal Palace vazhdoi me barazim pas fitores mbresëlënëse kundër Manchester Cityt në Premierligë dhe do të tentoj të vazhdoj t’i çudisë tifozët e futbollit me fitore edhe ndaj skuadrës së Maurizio Sarrit, shkruan Gazeta Express.

Në anën tjetër, klubi londinez u kthye me fitore në xhiron e kaluar, kundër Watfordit, pas disfatës që ia shkaktoi në shtëpi Leicester City në xhiron paraprake. Fitorja e sotme do t’i ndihmonte Chelseat ta përforconte pozitën e katërt në ligë.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN