Sport

Club Brugge dhe Real Madridi – Drejtpërdrejt (LIVEE)

Club Brugge dhe Real Madridi i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja që fillon në ora 21:00 do të zhvillohet në stadiumin “Jan Breydel Stadion’, me Los Blancos që shihen si favorit.

Skuadra belge për këtë takim nuk mund të llogaris në Diagnen, Diattan, Matan dhe Mitrovicin.

Në anën tjetër, madrilenët janë pa Marco Asension, Eden Hazardin, Lucas Vazquezin, dhe James Rodriguezin që janë të lënduar, ndërsa Toni Kroos e Sergio Ramos nuk janë ftuar për këtë takim.

Formacioni startues i Real Madridit: Areola, Odriozola, Militao, Varane, Mendy, Modric, Casemiro, Isco, Rodrygo, Jovic, Vinicius.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen