Sport

Chelsea dhe Newcastle – Drejtpërdrejt (LIVE)

Janë publikuar formacionet zyrtare në takimin në mes të Chelseat dhe Newcastles për javën e nëntë në Ligën Premier.

The Blues do të jenë nikoqir i rivalit nga liga angleze në ndeshjen që zhvillohet në ‘Stamford Bridge’ nga ora 16:00.

Në këtë takim Chelsea do të jetë pa lojtarët si, Andreas Christensen, N’Golo Kante, Ruben Loftus-Cheek dhe Antonio Rudiger, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Newcastle do të jetë pa Isaac Hayden shkaku i kartonit të kuq dhe Florian Lejeune që është i lënduar.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen HD

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen HD