Sport

Chelsea dhe Manchester City – Drejtpërdrejt (LIVE)

Chelsea dhe Manchester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A.

Qytetarët janë mysafirë të klubit londinez në ndeshjen e vlefshme derbi për javën e 16-të të Ligës Premier, ndeshja e cila zhvillohet nga ora 18:30 në Stamford Bridge.

Skuadra e Pep Guardiolas nuk di për humbje në 15 ndeshjet e para të kampionatit dhe do të luajë për fitore ose për të mbetur të pamposhtur edhe në këtë ndeshje.

Në anën tjetër, vendasit e Maurizio Sarrit kanë dy humbje në tri ndeshjet e fundit dhe synojnë rezultat pozitiv nga kjo ndeshje në shtëpinë e tyre.

Shiko ketu ndeshjen FULLSCREEN

Leave a Reply