Sport

Chelsea dhe Leicester City – Drejtpërdrejt (LIVE)

Xhiroja e dytë e Ligës Premier do t’i vë përballë Chelsean dhe Leicesterin, që do t’i kërkojnë tri pikët e para për sezonin e ri 2019/20.

The Blues edicionin e ri në ligën e angleze e filluan me humbje 4-0 ndaj Manchester United, ndërsa Leicester City barazuan pa gola me Wolverhampton Wanderers.

Përballja në mes të dyja klubeve angleze do të fillojë në ora 17:30, e që do të zhvillohet në ‘Stamford Bridge’ për më shumë do të jetë një rikthim emocional për Frank Lampardin, por tani si trajner i londinezëve.

Në këtë takim, Chelsea nuk do të mund të llogarisë në lojtarët si Reece James, Ruben Loftus-Cheeek dhe Callum Hudson-Odoi që janë të lënduar.

Shiko ketu ndeshjen Fullcreen

Shiko ketu ndeshjen me komentim Anglisht: