Sport

Chelsea dhe Brightoni – Drejtpërdrejt (LIVE)

Chelsea dhe Brighton i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen e tyre në kuadër të javës së shtatë në Ligën Premier.

Ndeshja që fillon në ora 16:00, do të zhvillohet në stadiumin ‘Stamford Bridge’, derisa The Blues do ta kenë një përballje aspak të lehtë.

Në këtë takim, Chelsea do të jetë pa lojtarët si, Emerson, Ruben Loftus-Cheek dhe Antonio Rudiger, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, mysafirët për këtë takim nuk mund të llogarisin në lojtarët si, Leon Balogun, Shane Duffy, Jose Izquierdo, Ezequeil Schelotto dhe Leandro Trossard, që janë po ashtu të lënduar.

Linku 1 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen